Nettradioen er nede for augneblinken

Ukas Låt

Leonard Cohen
Darkness

Ukas Album

Ukas album - <h5>First aid kit</h5> The lion's roar

First aid kit
The lion's roar

Twitter

@srib Brunsj, det beste fra SriB på lufta akkurat nå! Anders Myren og Andreas Roaldsnes i Studio. A-lagets Girson...


Facebook


Nobelpris-reaksjoner og et blikk på Utenrikskomiteen


Mir ser denne uken på reaksjonene etter den kontroversielle utnevnelsen av Barack Obama som neste mottaker av Nobels fredspris. Vi skal også ta en titt på den nykonstituerte Utenriks- og Forsvarskomiteen på Stortinget og dens overaskende nye leder samt et blikk på en ny bølge av miljøaktivisme i Europa.

Mir er Studentradioen i Bergens utenriksmagasin med sending hver torsdag klokka 17.

Andreas Roaldsnes · Utenriksmagasinet Mir
Publisert: 16/10/2009 Sist oppdatert: 02/11/2009 13:38

Mir ser denne uken på reaksjonene etter den kontroversielle utnevnelsen av Barack Obama som neste mottaker av Nobels fredspris. Vi skal også ta en titt på den nykonstituerte Utenriks- og Forsvarskomiteen på Stortinget og dens overaskende nye leder samt et blikk på en ny bølge av miljøaktivisme i Europa.

Nobels fredspris gikk i år til President Barack Obama og var tatt imot med svært delte meninger. Noen kalte utdelingen for latterlig, andre mente den var på sin plass og noen mente til og med det var en skandale at en President med styringen for to kriger skulle kunne motta en slik pris. I Mir denne uken oppsumerer vi diskusjonen og ser også tilbake på Nobelprisene i historien.

Vi skal også se på den nye lederen av Utenriks- og Forsvarskomiteen på Stortinget. Ine Eriksen Søreide (H) er valgt til ny leder der og skal i perioden fremover ha kontroll på tre departement. Eriksen Søreide var tidligere leder for Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen og var i valgkampen som gikk Høyres utdanningspolitiske talskvinne. Skiftet er veldig interessant og vi skal se nærmere på hva som kan ligge til grunn for dette valget.

Frem mot klimatoppmøtet i København er det dukket opp en ny bølge av miljøaktivisme i Europa. Beyondtalk.net er nettstedet der miljøaktivistene organiserer seg. Vi spør oss om et slikt fenomen kan komme til Norge.

Mir er Studentradioen i Bergens utenriksmagasin med sending hver torsdag klokka 17. Fikk du ikke med deg ukas sending? Her kan du høre Mir i reprise. Eller last ned podcasten vår her.




Nettradioen er nede igjen, men podcastar er her som alltid!


Anbefalinger fra Facebook



blog comments powered by Disqus

Til toppen



Sendeplan - Fullstendig sendeplan

Mandag


Fredag

Tirsdag



Lørdag

Onsdag

Søndag

Torsdag



Nyheter

  • Jevnlige nyhetsoppdateringer hver ukedag mellom 08.00 og 10.00!

Repriser

  • Repriser av forrige ukes program kan du finne her


Om SRiB

Studentradioen er en radio for, og av, studenter.

Studentradioen holder til på frekvens 96,4mHz, 106,1mHz og 107,8Mhz på FM-båndet

Alt innhold © Studentradioen i Bergen 2009. Ansvarlig redaktør SRiB: Andreas Roaldsnes

Kontakt

Telefon

+(047) 55 54 51 47

E-post

kontakt at srib dot no

Adresse

Studentradioen i Bergen
Studentsenteret, Parkveien 1
5007 Bergen

Om siden

SRiB.no, drevet av Wordpress, designet av Tanketom, hostet av Fribyte.

Intern