Nettradioen er nede for augneblinken
Abonnér: RSS / Podcastlink til Hardcore — iTunes

Siste sending:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Twitter

@hardcore_srib Vi har nå laget en YouTube-kanal! Det ligger ingen videoer på den ennå, men abonner på oss allerede i dag, så får...


Facebook



Hardcore trosser regnet


I rekken av storspill som kommer i vår, gir vi deg på tirsdag en omtale av spillet det kanskje er stilt størst forventninger til, nemlig David Cages “Heavy Rain”. Spillet lover å være innovativt og presentere spill i et helt nytt format.

Johan Dalen · Hardcore
Publisert: 18/02/2010 Sist oppdatert: 20/02/2010 16:56

Hva skjer når man prøver å gjøre spill om til interaktiv film? Heavy rain lover å gi oss spillere en helt ny opplevelse, gjennom å omstrukturere hele måten historien i spill blir fortalt på. Du skal komme tettere inn på karakterene følelsesmessig, og føle et bånd til de du spiller med. Kan dette fungere, eller blir spillet en eneste stor flopp som lover for mye?

Svaret lover vi å gi deg i tirdagens Hardcore når Marius Kjørmo har pløyd gjennom det som mange vil kalle en bergenssimulator. Spillet har vært i utvikling siden 2006, og vi i Hardcore har omtalt spillet ved flere anledninger, og visse forventninger til spillet har vi. Mens du venter på at spillet kommer i butikken og omtalen i Hardcore, kan du kose deg med E3-traileren fra spillet.

Hardcore har så langt i semesteret gitt deg omtale av storspill som Mass effect 2, Bioshock 2 og Dante`s inferno. Er du så uheldig at du ikke har fått hørt noen av de, slenger vi de ut her på nettet til ære for deg!

Bioshock 2: Oppfølgeren til et av de beste spillene fra 2007 kommer i en helt ny dykkerdrakt. Byen er den samme, men det er nye slemminger som Johan Dalen skal ta livet av!

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Mass effect 2: Det episke romeventyret blir hyllet av Marius Kjørmo, som er helt fortapt i verdensrommet. Ord blir fattige, spillet må prøves.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Dante`s Inferno: Et visuelt sett vakkert spill, men det er desverre en del mangler som gjør at spillopplevelsen ikke blir så storslått som det kunne vært. På tross av dette er Dante`s Inferno en absolutt spillbare opplevelse, som Marius Kjørmo kan anbefale.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Hardcore er studentradioen i Bergens spillprogram, og høres hver tirsdag mellom klokken 12 og 13. Glemte du å høre på sist uke? Fortvil ikke! Alle våre sendinger fra høsten og vinteren ligger på podcast.srib.no. Vi er også søkbare i iTunes.

(Bilde: Quantic Dream)




Nettradioen er nede igjen, men podcastar er her som alltid!


Anbefalinger fra Facebook



blog comments powered by Disqus

Til toppen



Sendeplan - Fullstendig sendeplan

Mandag


Fredag

Tirsdag



Lørdag

Onsdag

Søndag

Torsdag



Nyheter

  • Jevnlige nyhetsoppdateringer hver ukedag mellom 08.00 og 10.00!

Repriser

  • Repriser av forrige ukes program kan du finne her


Om SRiB

Studentradioen er en radio for, og av, studenter.

Studentradioen holder til på frekvens 96,4mHz, 106,1mHz og 107,8Mhz på FM-båndet

Alt innhold © Studentradioen i Bergen 2009. Ansvarlig redaktør SRiB: Andreas Roaldsnes

Kontakt

Telefon

+(047) 55 54 51 47

E-post

kontakt at srib dot no

Adresse

Studentradioen i Bergen
Studentsenteret, Parkveien 1
5007 Bergen

Om siden

SRiB.no, drevet av Wordpress, designet av Tanketom, hostet av Fribyte.

Intern